Easy English, Easy English Plus (wersja z CD) a moż…e Multime

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Re: Easy English, Easy English Plus (wersja z CD) a moż…e Multime

Postautor: Visitor » 15 sty 2006, 0:07

Witam
Planuje zakup kompletnego kursu do nauki angielskiego. Problem w tym, ż…e nie wiem, który wybrać. Kiedyś miałem okazję się zapoznać z kilkoma lekcjami ABC English wydawnictwa Amercom http://www.amercom.com.pl/ i muszę przyznać, ż…e zrobiły na mnie pozytywne wraż…enie.
Przypuszczam, ż…e inne pozycje tj. Easy English są robione w podobny sposób.
Na rynku wtórnym jest całkiem sporo ofert w przeciwieństwie do ABC English i zastanawiam się nad zakupem.
Easy English w wersji podstawowej wydaje się najbardziej kompletny, zawiera aż… 169 lekcji, wersja Plus już… tylko 78, Multimedialna podobnie, choć dołączono tylko 20 zeszytów i z informacji podanych na stronie wydawcy wynika, ż…e są tam tylko zagadnienia gramatyczne.
Oczywiście porównywanie ilości lekcji wcale nie musi nam mówić o faktycznej objętości poszczególnych kursów ani ich jakości.

Zależ…y mi na najlepszym rozwiązaniu do samodzielnej nauki. Takim gdzie w przystępny sposób wytłumaczone są wszystkie konstrukcje wyraż…eń, odmiany, idiomy, przedstawione scenki sytuacyjne itd.
Pod tym względem typowe komputerowe programy wypadają bardzo słabo. Testowałem Europlus + Reward i Profesor Henry 4.0. Supermemo tutaj nie wliczam, ponieważ… korzystam z niego tylko z bazami do nauki słówek. I w tym obszarze jest bardzo przydatny.
Uczyłem się też… z rozmówek Angielski w trzy miesiące, ale zagadnienia gramatyczne są potraktowane po macoszemu i mogę je niejako polecić tylko osobom, które mają już… jakieś przygotowanie.

Wracając do kursów wymienionych w tytule bardzo ciekawie wygląda wersja Multimedialna. Mam nadzieję, ż…e w przeciwieństwie do innych kursów komputerowych, dokładnie omawia dane zagadnienia, zawiera duż…ą ilość ćwiczeń i ż…e nie została ona zuboż…ona względem wersji papierowej.
A jak jest naprawdę?
Duż…ym atutem tej wersji wydaje się być Supermemo, które moż…e tutaj pomagać w utrwalaniu słówek i idiomów.

Prosiłbym również… o informacje o Easy English Plus. Jak tam jest prezentowany materiał? Czy wszystkie ćwiczenia rozwiązuje się przy pomocy komputera? Co zawierają zeszyty?
W sieci pojawiają się sprzeczne informacje i nie wiem czy ten pakiet posiada Supermemo, a jeśli inny program to czy on również… umoż…liwia takie utrwalanie wiedzy np. poprzez generowanie powtórek.
No i jak zawartość tego kursu ma się do wersji podstawowej (Easy English). Czy jest on okrojony, a moż…e zagadnienia są gorzej wyjaśnione i jest mniej ćwiczeń?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje w tym temacie. Mam nadzieję, ż…e głos zabierze również… Bejotka bo jest dobrze zorientowany w tym temacie.

Pozd.
GT
Visitor
 


Re: Easy English, Easy English Plus (wersja z CD) a moż…e Multime

Postautor: bejotka » 15 sty 2006, 9:00

W chwili obecnej najlepszym "pomocnikiem" do samodzielnej nauki angielskiego są pakiety SuperMemo "First Steps in English" i "The Next Steps to English". To są programowe opracowania znanych od ponad 20 lat lasetowych kursów Doktora Henryka Krzyż…anowskiego. Pomimo, ż…e z racji pierwowzoru mozna by je uważ…ać za trochę antyczne to tak nie jest. W wersji programowej uaktualniono trochę słownictwo i poprawiono (nagrano na nowo ścież…kę dźwiękową.

Na lekcję, jak w pierwowzorze składa się 100-120 słówek/wyraż…eń, krótkie dialogi, teksty dozrozumienia i tłumaczenia oraz duż…o ćwiczeń gramatycznych. Ucząc się z tego kursu wskazane jest korzystanie z dobrego podręcznika gramatyki, gdyż… Dr Krzyż…anowski uczy gramatyki przez stosowanie odpowiednich struktur bez podawania definicji. Jeśli ktoś uważ…nie przerobi wszystkie ćwiczenia, bedzie mógł wszystkie te struktury automatycznie stosować w dyskusji, ale jesli młodszy kolega poprosi o ich wyjasnienie moga pojawić się trudności.

Ja zalecam zazwyczaj korzystanie z obu kursów, programowego i kasetowego, gdyż… niektóre ćwiczenia bardzo dobre w wersji kasetowej tracą trochę w wersji SuperMemo.

Jeśli chodzi o Easy English itp, to są to typowe "lektury uzupełniające". Jako pierwszy taki kurs pojawił się "Easy English" Był to w zasadzie kurs kastowo-broszurowy ale towarzyszyło mu 20 płyt z programem i bazami SuperMemo. Bardzo podobnym kursem był ABC English, z tym, ż…e towarzyszyło mu tylko 8 płyt.
Było to związane z ogromnym tempem produkcji tyvh kursów. Amercom wydawał broszurę z kasetą co dwa tygodnie, programiści nie nadąż…ali z przygotowywaniem i testowaniem baz. Byłem betatesterem Easy English. Na przetestowanie bazy liczącej 500-800 elementów miałem 24-48 godzin czasu. Często nawet, gdy zdąż…yłem wysłać protokół, to nie starczało czasu, by te poprawki wprowadzić, dlatego prace nad kolejnymi płytkami zostały przerwane.

Trochę inaczej wyglądała praca nad bazami Easy English Plus. To była reedycja, tempo prac było mniejsze i baza została wydana do końca. W sumie wydano 78 lekcji i 29 płyt zawierających po dwie lekcje.

Podsumowując za najlepszy materiał do samodzielnej nauki uważ…am kursy "First Steps in English" i "The Next Steps to English" natomiast Easy English plus jest bardzo dobrym kursem dla kogoś, kto ukończył już… jakiś stacjonarny kurs angielskiego, nie ma codziennego kontaktu z tym językiem i chce go miec.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Easy English, Easy English Plus (wersja z CD) a moż…e Multime

Postautor: bejotka » 15 sty 2006, 15:26

Skoro piszesz, ż…e z supermemo wraz z bazami towarzyszyły kursowi kasetowemu wynika ż…e w założ…eniach Multimedialne Easy English http://www.amercom.com.pl/mee.php (bo ten kurs zawierał te płytki z supermemo) miały być uzupełnieniem podstawowyej wersji kursu tj. Easy English i najlepiej jeśli korzysta się obu. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt ż…e wersja Multimedialna kończy się w okolicy 80 lekcji (20 płyt z 4-ma lekcjami), natomiast kasetowa zawiera 168.


1. Czytaj uważ…nie. Multimedialne Easy English było inna wersją kasetowego EE. Po prostu wydawca nie wiedział czy ta forma się przyjmie. Dlatego wydawał jednocześnie multimedialne EE i kasetowe EE.

2. płyta CD zawierała nie 4 a 2 lekcje.

Czy materiał w Easy English Plus jest tak samo obszerny jak w wersji Easy English? Wersja plus zawiera połowę mniej broszur, ale rozumiem, ż…e ci꿅ar mógł zostać przeniesiony na bazy supermemo.
Mogę to wnioskować z tego, ż…e w Mutlimedialnym Easy English na jednej płytce mieściły się 4 lekcje a w wersji Plus już… tylko 2.
Proszę o informacje czy moż…e przypuszczenia są trafne.


Zarówno EE jak i EE+ są magazynami (dwutygodnikami, które mozna traktowac tylko jako lekturę uzupełniającą. Każ…dy numer stanowił pewną całość. Zeby go zrozumieć wcale nie trzeba było znać wszystkich poprzednich, nie było też… obowiązku kupowania następnego. Zresztą chyba w połowie kursu poszczególne wydania przestały pojawiać sie w kioskach i były dostępne tylko w prenumeracie.
Prenumerując i ucząc się z każ…dego numeru moż…na było wytrenować sobie dość duż…ą biegłość językową, ale w każ…dej chwili mozna było i nadal mozna zrezygnować i zacząć uczyć sie na normalnym kursie.

W chwili obecnej nie ma sensu dyskutować o tych kursach. Jeśli masz komputer i lubisz tę formę nauki zaprenumeruj Multimedialne Easy English Plis. Jeśli nudzi Cie siedzenie przy komputerze, a lubisz uczyć się z walkmanem zaprenumeruj zwykłe kasetowe EE. W końcu chodzi o to, ż…eby codziennie uczyć się 30-90 minut języka. Nieważ…ne czy przy komputerze, czy na wersalce.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Easy English, Easy English Plus (wersja z CD) a moż…e Multime

Postautor: pcguide123 » 25 lis 2016, 10:38

<a href="http://pcdownloadguide.com">http://pcdownloadguide.com</a> website provides exclusive tutorials on windows OS. And also get free and fastest file sharing application <a href="http://pcdownloadguide.com">zapya for pc</a>.
pcguide123
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2016, 9:11

Re: Easy English, Easy English Plus (wersja z CD) a moż…e Multime

Postautor: pcguide123 » 25 lis 2016, 10:40

<a href="">http://pcdownloadguide.com</a> website provides exclusive tutorials on windows OS. And also get free and fastest file sharing application <a href="http://pcdownloadguide.com">zapya for pc</a>.
pcguide123
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2016, 9:11

Re: Easy English, Easy English Plus (wersja z CD) a moż…e Multime

Postautor: Susan456 » 25 lut 2017, 10:15

good IMO app is the best Whatsapp choice as imo for windows a single switch. You could have limitless variety best.
Susan456
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 09 lut 2017, 6:01



Re: Easy English, Easy English Plus (wersja z CD) a moż…e Multime

Postautor: vlord » 04 cze 2022, 13:49

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości