Betting/auction

Nazwa gry: Betting/auction
Autor: Elżbieta i Tomasz Wareccy
Cel gry: gramatyka

Materiały potrzebne uczniowi: -
Materiały potrzebne Nauczycielowi: gotowe zdania

Nauczyciel dzieli klasę najlepiej na 3 - 4 grupy. Każda grupa dostaje 20 zdań. Część z nich jest poprawna a część ( około 2/3 ) jest niepoprawna. Zdaniem uczniów jest znalezienie przez 3 minuty poprawnych zdań a nastepnie ich kupienie na aukcji. Każda z grup ma po £100 a każde zdanie kupowane jest warte £ 20. Nauczyciel nastepnie czyta kolejno zdania a uczniowie licytują siężeby kupić jak najwięcej poprawnych zdań.

Przykładowe zdania dla klasy III gimnazjum.

a) Look! That man is having blue hair!
b) We were sleeping for an hour when the phone rang.
a) He entered into the room without making a noise.
b) During our lifetime most of us have some experience of either owning a pet or being in close contact with someone who does.
c) My friend happened to be seriously ill and he was taken to hospital last week.
d) The crime is a problem in most big cities.
e) I have had a lot of incredible luck for all my life.
f) I have no idea where my friends’ parents’ aunt lives.
g) The number of fatal car accidents are increasing at an alarming rate.
h) Unless you drive much more carefully, you’ll have a terrible accident.
i) By the time we had arrived all the guests had left.
j) I was hearing to the news on the radio when the bell rang.
k) My friend’s mother’s son’s cat doesn’t eat meat.
l) We were going to the beach every day on our last holiday.
m) Our friend is the most cleverest pupil in our class.

Nie masz uprawnień do komentowania

JezykiObce.pl

Szlifuj język i zwiedzaj świat!

Informacja

Komunikat dla użytkowników:

Od dnia 7.01.2019 zaprzestaliśmy codziennego wysyłania listy słówek.

Multikurs.pl

Zaloguj się lub zarejestruj aby skorzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Specjalistyczne - treści losowe

Loading ...